İade Koşulları

Ürün İade Koşulları 

   

1.   Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin bir veya birkaçını, teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak geri iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri 7 gün içinde "destek@aydinlatmalar.com" formundan bize bildirmelisiniz.

2.   İade edeceğiniz ürünlerin ve aksesuarlarının kullanılmamış, hasar ve darbe görmemiş, kutusu ile beraber yeniden satılabilirlik vasfını kaybetmemiş durumda olması şarttır. Ürüne ait kullanım kılavuzu, garanti belgesi tam, eksiksiz ve kusurlu olmamalı.

Bu şarta uymayan ürünlerin iadesi alınmaz. 

3.   Ürün firmamıza iade edilmesinden itibaren 10 gün içerisinde, ödemeyi yaptığınız yöntem kullanılarak (banka havalesi, kredi kartı) ödediğiniz tutar hesabınıza geri iade edilir.

4.   Ürünlerin adresinize gönderilmesi için ödediğiniz kargo hizmet bedelinin iadesi yapılmaz. Ürünlerin firmamıza geri iade edilmesi sırasında oluşan tüm kargo vb. alıcıya aittir.

5.   İade alınacak ürünün orijinal ambalajı ve standart aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

6.   Ürünü iade etmek için alıcı, gerekçesini belirten, isim, soy isim ve açık adresini içeren imzalı bir yazı düzenler. Arızalı ürün ile birlikte arızayı açıkça tanımlayan, anlatan bilgi notunun da gönderilmesi gerekmektedir.
Ürün İade yazısı, firmamızın satış faturasının aslı, kargo teslim fişi veya faturasının aslı ve ürün müşteri tarafından firmamız adresine gönderilir.
İade edilen ürün firmamız tarafından kontrol edilir ve üründe iade şartlarına aykırı bir eksiklik ve fiziksel kusur yoksa iade işleme konulur.
Gerek görülür ise ürünün ithalatçısına veya üreticisine veya tedarikçisine veya yetkili servisine test edilmesi için gönderilir.
Test ve iadesi onaylanan ürünün bedeli, sipariş ödemesi kredi kartı ile yapıldı ise müşterinin kredi kartına, havale ile yapıldı ise müşterinin banka hesabına aktarılır.

7.    Size özel imal edilmiş veya tedarik edilmiş ürünler iade edilemez.

8.    Eksik veya hasarlı olan ürünler iade edilemez.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.